План работы в шестой школьный день на полугодие

ПЛАН

агульнашкольных выхаваўчых мерапрыемстваў шостага школьнага дня на 2021/2022 навучальны год

 

Дата

Мерапрыемства

Клас

Адказныя

04.09

Святочная

Гадзіна бібліятэкара «Дзень беларускай літаратуры». Экскурсія ў бібліятэку

Гульня па тэме «Пісьменства на зямлі беларускай».

Завочнае падарожжа «Помнікі беларускага пісьменства»

 

2-4

5-7

8-11

 

Класныя кіраўнікі

11.09

Спартыўная

Эстафета “Са здароўем мы сябруем”

Спартыўнае свята “Выбірай здаровае жыццё”

 

2-4

5-9, 11

 

Класныя кіраўнікі, настаўнік фізічнай культуры і здароўя

18.09

Краязнаўчая

Віктарына “Што мы ведаем пра родны край?”

Экскурсіі ў асенні лес “Дзень добры, восень залатая!”

Вусны часопіс “Мой родны край. Гісторыя  аграгардка Жыдча”

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі.

25.09

Працоўная

Майстэрня “Умелыя ручкі”

Акцыя “Памятныя мясціны” (Навядзенне парадку каля помнікаў)

 Экалагічная акцыя “Ачысцім планету ад смецця”

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі, педагог-арганізатар

02.10

Святочная

КТС “Сагрэты цеплынёй матуліных рук!” (выраб калажа)

Акцыя “СМС для матулі!”

Святочная праграма, прысвечаная Дню настаўніка «Проста вы чараўнікі!»

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі, педагог-арганізатар

09.10

Спартыўная

Спартландыя “Далей. Вышэй. Мацней!”

Алімпійскі забег

Інтэлектуальна-пазнавальная размова “Сакрэты здароўя”

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі, настаўнік фізічнай культуры і здароўя

16.10

ЗЛЖ

Клуб зносін “Шкодныя звычкі: як з імі змагацца”

Выпуск сценгазеты “Курыць зараз не модна!”

Акцыя “Мяняем цыгарэту на цукерку”

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі,

педагог-арганізатар, педагог сацыяльны

23.10

Інтэлектуальная

Гульня-конкурс “Кола бяспекі”

Спаборніцтвы інтэлектуалаў “Мы ведаем усё пра бяспеку”

Пазнавальная праграма “Ты – пешаход”

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі

30.10

Забаўляльная

Гадзіна загадак “Як на нашай градцы выраслі загадкі”

Гульня-віктарына “Ведай правілы дарожнага руху, як табліцу множання”

Віртуальнае падарожжа па Брэсцкай вобласці “Сцяжынкамі роднага краю”

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі,

06.11.

Сямейная

Фотапанарама “Мая радаслоўная”

 

2-9, 11

 

Класныя кіраўнікі

13.11

Спартыўная

Спартыўна-забаўляльная гульня “Мы сябруем са спортам”

Шашачны турнір

Шахматны турнір

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі, настаўнік фізічнай культуры і здароўя

20.11

Прафарыентацыйная

Конкурс малюнкаў “Прафесіі нашых бацькоў”

Пазнавальная гульня “Разнастайны свет прафесій”

Экскурсія на прадпрыемствы

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

 

27.11

ЗЛЖ

Вусны часопіс “Небяспечныя хваробы”

Час роздуму “Горкія плады салодкага жыцця”

Аўкцыён ведаў “ВІЧ – рэальнасць”

 

2-4

5-7

8, 9, 11

Класныя кіраўнікі,

педагог-арганізатар

04.12

 

Акцыя “Скажы наркотыкам НЕ!”

Круглы стол “Дзяржава супраць наркотыкаў”

 

 

2-4

5-11

 

Класныя кіраўнікі, педагог-сацыяльны

 

11.12

Творчая

Майстэрня Дзеда Мароза “Чароўны пэндзлік”

Калядныя сустрэчы “Шукаем таленты”

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі

18.12

Культурная

Падрыхтоўка да навагодніх мерапрыемстваў (выраб навагодніх упрыгожванняў, рэпетыцыі, упрыгожванне кабінетаў)

 

2-11

 

Класныя кіраўнікі,

педагог-арганізатар

08.01.

Забаўляльная

Конкурс снежных фігур

выстава “Чарадзейка-зіма”

Сустракаем Шчодрыкі: традыцыі

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі,

педагог-арганізатар

16.01

ЗЛЖ (Дзень здароўя)

Гульня – падарожжа “У краіне здароўя”

Зімовыя забавы “Вясёлыя эстафеты”

Круглы стол “Што значыць быць здаровым”

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі, настаўнік фізічнай культуры і здароўя

23.01

Патрыятычная

Віктарына “Вандроўка па родным краі”

Вусны часопіс Беражы сябе, сям’ю, Радзіму

Экскрсія ў музей

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі

 

30.01

Экалагічная

Падарожжа “Па старонках Чырвонай кнігі”

Круглы стол “Экалагічныя праблемы Беларусі”

Акцыя “Клопат аб птушках”

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі

05.02

Субота ўспамінаў

Вечар сустрэчы з выпускнікамі “Школа  збірае сяброў”

 

 

Класныя кіраўнікі,

педагог-арганізатар

12.02

Творая

Творчая майстэрня “Валянцінка для сябра”

Інтэлектуальная віктарына "День Святого Валентина"

 

 

2-4

5-11

 

 

Класныя кіраўнікі

19.02

Патрыятычная

Канцэртная праграма «Праздник пап и сыновей, всех защитников людей!»

 

2-11

Класныя кіраўнікі,

педагог-арганізатар

26.02

Творчая

Конкурснаяя праграма “Рыцарскі турнір”

 

2-11

 

Класныя кіраўнікі

05.03

Святочная

Канцэртная праграма “Примите наши поздравления в Международный женский день”

 

2-11

Класныя кіраўнікі, педагог-арганізатар

12.03

Спартыўная

Конкурсна-гульнёвая праграма “Лепшая прыгажосць – здароўе”

Пазнавальная праграма “Здаровы будзеш – усё дабудзеш”

Спартыўная эстафета “У здаровым целе – здаровы дух!”

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі,

настаўнік фізічнай культуры і здароўя

19.03

Прафарыентацыйная

Гульня “Адгадай прафесію”

Віртуальная  экскурсія “Свет прафесій”

Круглы стол “Куды пайсці вучыцца?”

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі

26.03

Інтэлектуальная

Гульня “Што?Дзе? Калі?”

Інтэлектуальная гульня“Шчаслівы выпадак”

Прававы відэалекторый “У свеце правоў і законаў”

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі,

педагог сацыяльны

02.04

Экалагічная

Экалагічная экскурсія “Сезонныя змены ў прыродзе”

Акцыя “Сберажы дрэва – здай макулатуру!”

Экалагічны квэст

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі

09.04

ЗЛЖ

Фізкультурнае свята “Тата, мама, я – спартыўная сям’я”

Спартыўныя спаборніцтвы “Імклівы мяч”

Таварысцкая сустрэча па футболу

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі,

настаўнік фізічнай культуры і здароўя

16.04

Пазнавальная

Дыспут “Ці ведаеш ты правілы этыкету?”

Круглы стол “Маё жыццё – мая адказнасць”

“Інтэлектуальнае казіно”

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі, педагог-сацыяльны

23.04

Экалагічная

Мерапрыемства “Чарнобыль – экалагічная катастрофа”

 

 

Класныя кіраўнікі, педагог-арганізатар

30.04

Прававая

Прафілактычная віктарына “Беражы сябе з дзяцінства”

Конкурс дзіцячага малюнка « Я малюю свае правы »

Круглы стол “Я маю правы”

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі

07.05

Патрыятычная

Вусны часопіс “Ніколі не забудзем”

Час – рэквіем “Памятаем дзеля будучага”

Акцыя “Абеліск”

 

2-4

5-7

8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі, педагог-арганізатар

15.05

Патрыятычная

Віктарына “Ты жывеш у Беларусі”

Мерапрыемства «Я тут жыву, табой ганаруся, мая родная Беларусь»

 

2-4

5- 8, 9, 11

 

Класныя кіраўнікі

22.05

Спартыўная

Гульнявая праграма“Я здароўе берагу!”

Віктарына “Азбука здароўя”

 

2-9

 

Класныя кіраўнікі, настаўнік фізічнай культуры і здароўя

29.05

Творчая

Мерапрыемства “Бяспечныя канікулы”

Свята апошняга званка “Бывай, школа!”

 

2-4

1-11

 

Класныя кіраўнікі, педагог-арганізатар