План мероприятий на каникулы

                                                             

                                                                                                                ЗАЦВЯРДЖАЮ

                                                                                                               Дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі

                                                                                                                  “Жыдчанская сярэдняя школа” Пінскага раёна

                                                                                                                                          Ф.В. Радзіон

                                                                                                                                         .03.2022 г.

 

ПЛАН

мерапрыемстваў на перыяд  вясенніх канікул 28.03.-02.04.2022 г.

Назва мерапрыемства

Удзельнікі

Дата правядзення

Час правядзення, месца правядзення

Адказныя

1.

Пешая экскурсія па родных мясцінах “Памяць зямлі” (да помнік Ахвярам І сусветнай вайны “Заўсёды помнім”)

10-11 кл.

28.03.2022

11.00 – 12.00, аг.Жыдча

Чугай Т.М., Балбуцкая І.В.

2.

Практыкум “Вось так зубкі”

1 кл.

10.00 – 11.00, дзіцячы садок

Кісель А.К.

3.

Выступленне “Пазнавальная інфармацыя ад Віцьбы”

4 кл.

10.00 – 10.30, кабінет 4 класа

 Карняйчук А.А.

4.

Дзелавая гульня “Падарожжа ў краіну грошай”

3 кл.

10.00 – 10.30, кабінет 3 класа

Раманчанка Л.Р.

5.

Дэбаты “Які ён, сучасны хлопец?”

7 кл.

10.00 – 11.00, кабінет бел.мовы і літаратуры

Марчук Т.М.

6.

Сход актыву Школьнага самакіравання,  БРСМ, БРПА

члены

11.00 – 12.00, пакой дзіцячых ініцыятыў

Ліпка В.А.

7.

Аб’яднанне па інтарэсах “Чароўная саломка”

 

11.00 – 12.45, майстэрня

Цібец Н.С.

8.

Практычны занятак “Пераказ па беларускай мове”

11 кл.

11.00 – 12.00, кабінет бел.мовы і літаратуры

Клімчук Н.А.

9.

Практычны занятак “Пішам дыктанты”

9 кл.

12.00 – 13.00, кабінет бел.мовы і літаратуры

Клімчук Н.А.

10.

Экскурсія ў сельскую бібліятэку “Чытаем разам”

8,9 кл.

13.00 – 14.00, сельская бібліятэка

Кароль І.В., Цібец Н.С.

11.

Круглы стол “Влияние алкоголя на здоровье и потомство. Его последствия»

9-11 кл.

14.00 – 15.00, кабінет хіміі

Ліпка В.А.

12.

Прэзентацыя “Лялечны тэатр “Батлейка”

1 кл.

29.03.2022

9.00 – 10.00, дзіцячы садок

Кісель А.К.

13.

Спаборніцтвы “Вясёлы звонрккі мяч”

2-7 кл.

10.00 – 11.00, спартыўная зала

Аўрамчук Ю.А.

14.

Раённая алімпіяда па матэматыцы

4-5 класы

10.00, в.Пінкавічы

Карняйчук А.А.

15.

Экскурсія ў музей Маці

2-5 кл.

10.00 – 11.00, г.Пінск, СШ№18

Ліпка В.А.

16.

 Турнір юных філолагаў

5 кл.

10.00, в.Купяцічы

Клімчук Н.А.

17.

Віктарына “Дзіўнае побач”

2 кл.

10.00 – 11.00, кабінет 2 класа

Гардзяйчук В.С.

18.

Аб’яднанне па інтарэсах “Спартыўныя гульні (Валейбол)”

7-11 кл.

11.00 – 12.30, спартыўная зала

Аўрамчук Ю.А.

19.

Экскурсія на ПАВП №13 аг.Жыдча

3-4 кл.

11.00 – 12.30, ПАСП №13 аг.Жыдча

Раманчанка Л.Р.

20.

Практыкум “Збан нашых эмоцый”

7 кл.

10.00 – 11.00, кабінет бел.мовы і літаратуры

Марчук Т.М.

21.

Экскурсія ў музей Беларускага Палесся (Генацыд)

10-11 кл.

10.00 – 11.30

Чугай Т.М., Балбуцкая І.В.

22.

Конкурс малюнкаў “Свет адкрыты кожнаму”

6 кл.

10.00 – 11.00, кабінет матэматыкі

Літвінюк А.Л.

23.

Конкурс “Дом, у якім мы жывём”

8 кл.

13.00 – 14.00, кабінет біялогіі

Цібец Н.С.

24.

Абмен думкамі “Якой павінна быць прычоска”

10 кл.

30.03.2022

9.30 – 10.30, кабінет ням.мовы

Балбуцкая І.В.

25.

Дзень футбаліста “Міні-футбол”

7-11 кл.

10.00 – 11.00

Аўрамчук Ю.А.

26.

Конкурс малюнкаў “Мой любімы казачны герой”

3 кл.

10.00-11.00, кабінет 3 класа

Раманчанка Л.Р.

27.

Вусны часопіс “Уся праўда аб алкаголі”

2 кл.

10.00 – 11.00, кабінет 2 класа

Гардзяйчук В.С.

28.

Экскурсія на малочна-таварную ферму ф-ла “Нявель”

7 кл.

10.00 – 11.00

Марчук Т.М.

29.

Дзень добрых спраў “Ачысцім планету ад смецця”

4 кл.

10.00 – 11.00, школьны двор

Карняйчук А.А.

30.

Прафарыентацыйная гульня “Знайдзі сябе”

6 кл.

12.00 – 13.00

Літвінюк А.Л.

31.

Гутарка “Велікадушнасць і высакароднасць”

1 кл.

11.00 – 11.30, дзіцячы садок

Кісель А.К.

32.

Віктарына “У краіне карысных вітамінаў”

9 кл.

11.00 – 12.00, кабінет хіміі

Кароль І.В.

33.

Аб’яднанне па інтарэсах “Чароўная саломка”

 

11.00 – 12.45, майстэрня

Цібец Н.С.

34.

Наведванне драмтэатра г.Пінска

5 кл.

10.00 – 12.00

Клімчук Н.А.

35.

Майстар-клас “Кветкі вясны”

8 кл.

13.00 – 14.00, кабінет абслуговай працы

Цібец Н.С.

36.

Гульня-спаборніцтва “Гадзіна вясёлай  матэматыкі”

1 кл.

31.03.2022

9.00 – 10.00, дзіцячы садок

Кісель А.К.

37.

Ярмарка жартаў “Школьныя прыколы”

4 кл.

10.00 – 11.00, кабінет 4 класа

Карняйчук А.А.

38.

Акцыя па зборы макулатуры «Зберажы дрэва»

2 кл.

10.00 – 11.00, кабінет 2 класа

Гардзяйчук В.С.

39.

Дзень смеху і жартаў «Ералаш прадстаўляе”

3 кл.

10.00 – 11.00, кабінет 3 класа

Раманчанка Л.Р.

40.

Падарожжа ў краіну рухомых гульняў

2-7 кл.

10.00 – 11.00

Аўрамчук Ю.А.

41.

Імклівы мяч “Валейбол”

8-11 кл.

11.00 – 12.00

Аўрамчук Ю.А.

42.

Практычны занятак “Пішам дыктанты”

9 кл.

12.00 – 13.00, кабінет бел.мовы і літаратуры

Клімчук Н.А.

43.

Гульня “Эканоміка для ўсіх”

8 кл.

13.00 – 14.00, кабінет абслуговай працы

Цібец Н.С.

44.

Гутарка “Як бяспечна правесці лета?”

6 кл.

11.00 – 11.30

Літвінюк А.Л.

45.

 Гутарка “У свеце дабрыні і прыгажосці”

8 кл.

01.04.2022

13.00 – 13.30, кабінет біялогіі

Цібец Н.С.

46.

Інфармацыйны журнал “У адзінстве і міры”

7 кл.

12.30 – 13.00, бібліятэка

Марчук Т.М.

47.

Турнір “Знай свае правы”

6 кл.

12.00 – 13.00, кабінет матэматыкі

Літвінюк А.Л.

48.

Хвіліна гумару “Усміхнемся разам”

1 кл.

12.00 – 12.30. дзіцячы садок

Кісель А.К.

49.

Падарожжа-гульня “Падарожжа ў краіну Смехатунію”

2 кл.

12.30 – 13.00, кабінет 2 класа

Гардзяйчук В.С.

50.

Акцыя “Дзень пазітыву”

11 кл.

12.00 – 13.00

Чугай Т.М.

51.

Практычны занятак “Пішам дыктанты”

9 кл.

12.00 – 13.00, кабінет бел.мовы і літаратуры

Клімчук Н.А.

52.

Аб’яднанне па інтарэсам “Агіттэатр”

3-4 кл.

14.15 – 16.00

Кандрацюк З.П.